Güzellik, Makyaj

Yeni Başlayanlar İçin Temel Makyaj İpuçları

Temel makyaj ipuçlarını listelemeden önce, yüzünüzü nasıl hazırlayacağınızı öğrenmeniz gerekir. Bir makyaj öncesi rutini, yüzünüzdeki aşırı yağları temizlemesinin yanı sıra cildinizi nemlendirir, böylece makyaj cildinize düzgün ve eşit bir şekilde oturur.

Yüzünü yıka

urbancompany.com

Cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanın; kuru cilt tipleri krem ​​bazlı temizleyiciler kullanırken yağlı cilt tipleri jel bazlı temizleyiciler kullanmalıdır.

Cildi tonlama

urbancompany.com

Bu adım, yağlı görünümü azaltmak için yağlı ve akneye yatkın cilt tipleri için gereklidir. Pamuk topu kullanarak yüzünüze ve boynunuza biraz cilt tonlayıcı sürün.

Nemlendirici uygulayın

urbancompany.com

Tüm temel makyaj uçlarının en önemlisi, makyaj yapmadan önce cildi nemlendirici ile nemlendirmektir. Cildi sağlıklı ve esnek tutmanın yanı sıra, nemlendirici pürüzsüz bir makyaj elde etmenize yardımcı olur. Kuru ve hassas cilt tipleri yağ bazlı nemlendiriciler için kullanılsa da, yağlı cilt tipleri gözenekleri tıkamayan su bazlı nemlendiricileri tercih etmelidir.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Temel Makyaj Nasıl Yapılır: Yeni Başlayanlar İçin İpuçları

1: Yüz Astarıyla Başlayın

Yüz astarı kullanmak (baz) ciltteki gözenekleri kapatarak daha sonra uygulayacağınız fondöten için kadife gibi bir taban hazırlar ve makyajın uzun süre dayanmasını sağlar.

2: Koyu Halkaları ve Lekeleri Gizle

urbancompany.com

Basit makyaj rutinlerinde, bir kapatıcı koyu halkaları ve lekeleri örtmeye yardımcı olur. Kapatıcı seçimi yaparken göz altlarınızın daha aydınlık durması için kendi cildinizden daha 1-2 ton açık renk bir kapatıcı seçebilirsiniz. 

3: Tonu Eşitle

urbancompany.com

Bir fondöten, doğal olmayan parlak görünümün ya da renk eşitsizliklerinin önüne geçerek cilt tonunu eşitler. Uygun fondöten seçimi için alacağınız fondöteni boynunuzda deneyebilir ve cilt alt tonunuza uygun bir fondöten seçimi yapabilirsiniz. 

4: Tek Renkli Göz Farı Taraması

Basit bir makyaj rutini için göz kapağınıza yumuşak bir göz farı rengi süpürebilirsiniz. Göz farı uygulamayı sevmeyenler ise bunun yerine renkli eyelinleri deneyebilir.

5. Gözleri Çiz ve Tanımla

urbancompany.com

Göz çizgisini veya gözlerinizin tabanını astarlamak basittir. Bununla birlikte, birçok kadın kirpik çizgisinde bir göz kalemi kullanmayı oldukça zor buluyor. Ancak basit bir makyaj görünümü, süslü kanatlı astar görünümüne veya çift astar stiline ihtiyaç duymaz. Basit bir vuruş, gözlerinizin şeklini tanımlamak için fazlasıyla yeterlidir. Fark efektleri elde etmek için farklı tipte gömlekleri deneyebilirsiniz.

6: Dudakları Renklendir

urbancompany.com

Dudaklarınıza herhangi bir makyaj uygulamadan önce, dudak bölgesindeki ölü cildi ve çevresini hafifçe ovalamak için eski bir diş fırçası kullanın. Ardından, dudak kremi kullanarak dudaklarınızı nemlendirin. Son olarak, genel görünümünüzü tamamlayabilecek bir dudak rengi seçin. Bir şekil oluşturmak ve dudaklarınız ince ve pürüzlü ise dudaklarınızı tanımlamak için bir dudak kalemi kullanabilirsiniz .

Son olarak..

Makyaj yapmak eğlenceli ve oldukça basittir. Tek gereken biraz pratik ve yeni bir şey denemek için biraz cesaret! Yeni bir dudak rengi, korkak bir göz farı paleti veya trend göz kalemi stili gibi. 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*