Sağlık

Yaş Maya İle Ayak Mantarına Doğal ve Kesin Çözüm

Ayak mantarı birçok kişide görülen bulaşıcı bir hastalıktır. Ayak mantarı parmak aralarının kepeklenmesi ve kaşınmasıyla ortaya çıkar. Ayak mantarı nemi ve sıcağı sever, nemli ve sıcak yerlerde hızla üreyen mantar, ayak mantarına sahip başka kişilerin eşyalarını kullanınca da bulaşır. Ayak mantarı kaşıntı, pişik, kötü koku, kanlı yara ve iltihaplanma olarak görülebilir.

Ayakların parmak aralarında ve tabanında görülen mantar için alacağınız çeşitli önlemlerin dışında evde yapacağınız alternatif çözümlerle ayak mantarından kurtulabilirsiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Yaş Maya İle Ayak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bir litre kadar ılık su içerisine ezerek dahil edeceğiniz bir paket yaş maya ayaklarınızdaki mikroorganizmaların ölmesine yardımcı olacaktır. Nasıl yapılacağını öğrenmek için;

  1. Bir leğen ya da kovaya ılık su doldurun.
  2. Doldurduğunuz suyun içine bir miktar yaşa mayayı ekleyerek çatal ile ezin ve su ile yaş mayayı iyice karıştırın.
  3. Ardından mantar sorunu yaşadığınız ayağınızı suya sokup su soğuyuncaya kadar bekleyin.
  4. Su soğuduktan sonra ayaklarınızı çıkarıp suyu dökünüz ve ayaklarınızı çok iyi kurulayın.

Ayaklarınızın ölü deriden arınmasını da sağlayan uygulama tırnakların daha güzel ve parlak görünümüne de katkı sağlayacak. Bu sayede hem ayak mantarından hem de mantarın neden olduğu kaşıntıdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yaklaşık iki hafta kadar gün aşırı yapmanız gereken uygulama ile kaşıntının günden güne azaldığını ve düzenli uygulama ile ayak mantarından eser kalmadığını fark edeceksiniz. Ayaklarınızın ölü deriden arınması ve daha sağlıklı olması için de ayak mantarı sorunu yaşamasanız bile zaman zaman karışımı ayaklarınız için uygulayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*