Güzellik

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın 10 Doğal Yolu

Kirpikler yüzümüzün en önemli aksesuarlarındandır. Gözlerimizi çerçeveleyen kirpiklerle daha güzel bakışlara sahip olabilirsiniz. Kirpik uzatma yöntemleri arayışına girdiyseniz ve kirpik uzatmak için evde yapılabilecekler nelerdir diyorsanız, işte en doğal kirpik uzatma yöntemleri yazımızın devamında..

1. Taramak

Kirpikleri taramak, kan akışını hızlandırır ve kirpikleri uzaması için uyarır.

İyice temizlenmiş eski bir maskarayı iyice temizleyerek kullanabilirsiniz. Etkisini dahada arttırmak için maskara tüpüne birkaç damla E vitamini damlatıp günde 2 kez kirpiklerinizi tarayın.

2. Yağlar

Hint yağı, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı gibi doğal yağlar kirpiklerin sağlıklı kalmasını ve beslenmesini sağlayan yağ asitlerini içerir.

Temiz bir maskara fırçasına veya parmağınıza bir damla yağ damlatarak uyumadan önce kirpiklerinize uygulayın. Düzenli kullanımda etkisini göreceksiniz.

3. Vazelin

Vazelin, kuru kirpikleri yatıştırır ve nemlendirir. Yatmadan önce bir parça vazelini temiz maskara fırçası veya parmağınızla uygulayın. Sabah uyandığınızda iyice yıkayarak durulayın.

4. Aloe Vera

Aloe vera, saç ve kirpiklerin güçlendirilmesi ve beslenmesi için idealdir.

Taze bir aloe vera yaprağı alın, bir kaç damla suyundan sıkarak kirpiklerinize uygulayın. Gece boyunca bekletin ve sabah gözlerinizi yıkayın. Etkisini arttırmak için aloe vera suyunu, hint yağı veya zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

5. İyi Beslenme

Vitamin eksikliği, saç ve kirpik dökülmesine neden olabilir. Fındık, et, balık, yumurta, meyve-sebze gibi yağ asitleri bakımından zengin protein ve vitamin içeren gıdalar tüketerek kirpiklerini güçlendirebilirsiniz.

6. Yeşil Çay

Yeşil çay, içerdiği antioksidanlar ve vitaminler nedeniyle kozmetik ürünlerde ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılır.

Bir fincan yeşil çay yapın ve soğumaya bırakın. Bunu günde iki kez bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayın.

7. Masaj

Masaj yapmak, kirpik köklerini uyararak uzamaya teşvik eder. Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra parmaklarınıza birkaç damla yağ damlatın. Ardından göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize 5 dakika boyunca masaj yapın. Bu işlemi haftada birkaç kez tekrarlayın.

8. Yumurta Maskesi

Yumurta saç ve kirpikleri güçlendiren; dökülmesini engelleyen biotin ve B grubu vitaminlerini içerir.

1 yumurta ile 1 yemek kaşığı gliserini yada vazelini karıştırın. Karışımı kirpiklerinize uygulayın. İşlemi birkaç ay boyunca haftada 3 kez tekrarlayın.

9. Temizleme

Uyumadan önce kirpiklerinize rimel bırakmanız tıpkı saçlarınızda bir gece saç spreyi bırakmak gibidir. Rimel ile uyuduğunuzda kirpikleriniz bir yastığa temas ederse, çabuk hasar görebilir.

Uyumadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Bunun için bir makyaj temizleyici ya da zeytinyağı kullanın.

10. Makyaj Molaları

Bazı maskaralardaki bileşenler, örneğin su geçirmez olanlar kirpiklerin kuru ve kırılgan olmasına neden olabilir. Haftanın en az 1-2 günü makyaj yapmayın ve gözlerinizi dinlendirin.

 

Unutmayın bu yöntemlerin hepsi düzenli ve sürekli uygulandığı taktirde işe yarayacaktır. Uyguladığınız yöntemleri en az 2-3 ay boyunca uygulamanız önerilmektedir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*