Nasıl Yapılır

Trend Alarmı: Pantolon Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Şu anda gençlerin en popüler trendi 90’ların yarım bacak görünümüdür. Bir bacak kısmı tamamen ağartılmış pantolonlar! Çamaşır suyu yardımıyla, kotunuzu bağımsız olarak dekore edebilir veya gardırobun uzak köşesinde uzun süredir terk edilmiş kotlara yeni bir hayat verebilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağına daha yakından bakalım;

Kullanacağınız malzemeler;

  1. Pantolon
  2. Bant
  3. Çamaşır suyu
  4. Püskürtmeli şişe
  5. Eldiven
  6. Poşet

Adım-1: Bant ile koruyucu oluşturun

Beyazlatmak istediğiniz kısmı belirleyin. Diğer kısmı korumak için pantolonun tam ortasından sağlam bir bant çekin.

Adım-2: Poşetleyin

Olası sıçramaları ve kazaları önlemek için beyazlatmak istemediğiniz kısmı garanti altına alın ve bir poşete geçirerek sabitleyin.

Adım-3: Beyazlatın!

İyice korumaya aldığınız kotu artık beyazlatabilirsiniz. Püskürtmeli bir şişeye çamaşır suyunu doldurun. Pantolonunuzu bir muşamba üzerine serip spreyle püskürtmeye başlayın. Pantolonun açıkta kalan tüm kısımlarının çamaşır suyuyla ıslandığından emin olmalısınız. Bu işlem biraz uzun sürebilir. 1 saat kadar bu şekilde bekletmelisiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Adım-4: Durulayın

1-2 saatin sonunda gözle görülür bir şekilde beyazlama olacaktır. Bu aşamada soğuk su ile pantolonunuzu durulayın. Bu işlemleri uygularken mutlaka eldiven takın.

Adım-5: Yıkayın

Duruladıktan sonra çamaşır makinesinde pantolonunuzu yıkayın. Yıkadıktan sonra kurutup giyebilirsiniz!

 

İşte bu kadar basit! Harika rengi ve modeli ile kendi yaptığınız kotlarınız hazır.. Bu yöntemi kullanarak çeşitli modellerle ve süslemelerle de pantolonunuzu yapabilirsiniz, gerisi hayal gücünüzü kalmış 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*