Püf Noktalar

Tam 1 Dakikada Ter Temiz Tuvalet

En kötü ve angarya işlerden birisi de banyoyu temizlemek. Maalesef yapmak zorundayız zira aksi halde hijyen açısından sağlıklı değildir. Bir diğer negatif yönü ise temizlik yaparken kullandığımız kimyasal ve sağlıksız malzemelerin adeta burnumuzdan beynimize kadar giden o kokusunu, solumak zorunda oluşumuz.

Tüm bu çamaşır suyu temizleyicileri icat olmadan evvel insanlar temizliği sağlamak için doğal ürünleri kullanıyorlardı ve sonra bu yöntemleri bir sonraki jenerasyona aktarıyorlardı. Ne yazık ki bu şahane yöntemler artık pahalı ve etkili kimyasal temizleme malzemelerinden dolayı yok sayılıyorlar.

Ancak merak etmeyin! Bu yazımızda kimyasal ürün kullanmadan evde doğal bir şekilde tuvalet nasıl temizlenir gösteriyoruz;

Evde Doğal Tuvalet Temizliği

Gerekli Malzemeler

Lekesiz ve ter temiz bir tuvalet için ihtiyacınız olan şey azıcık sirke ve biraz karbonat. Sirke, aynı zamanda sağlıklı bir temizlik maddesidir ve etkili bir akışkandır; bakteri ve leke birikmesini önler.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Nasıl Uygulanır?

Önce uygun bir sprey şişesine sadece bir bardak sirke koyun ve güzelce klozetin içine püskürtün. Fırçalamaya başlamadan önce bile tesirli olduğunu göreceksiniz.

Püskürtme işlemi bittikten hemen sonra, bir çorba kaşığı kabartma tozunu bölgeye dökün ve klozeti fırçalamaya başlayın. Hatta daha güzel kokulu bir tuvalet için birkaç damla esans yağı da ekleyebilirsiniz.

Hızlı, ucuz ve çok tesirli bu yöntemi denedikten sonra bizlere teşekkür edeceksiniz 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*