Cilt ve Vücut Bakımı

Sivilcelerden Kurtulmak İçin Kesin Çözüm Önerileri

Dünyadaki milyonlarca insanı etkileyen sivilce, en yaygın cilt problemlerinden biridir. Haliyle “sivilceler nasıl geçer?” sorusu kadın erkek fark etmeden herkesin sorduğu sorular arasında yer almaktadır.

Sizde bu dertten muzdarip olup kesin çözüm isteyenlerdenseniz, sizin için araştırıp bulduğumuz kesin çözüm önerilerine göz atabilirsiniz.

Limon

Sivilce; kir, ölü cilt ve çeşitli sebeplerle tıkanan gözeneklerde oluşabilir. Bu sebeple cildinizi temiz ve gözeneklerinizi açık tutarsanız sivilce sorununa çözüm bulursunuz.

Limonlarda bulunan sitrik asit, cilt üzerinde biriken aşırı yağdan kurtulmanıza yardımcı olur. Ölü deriyi döker ve temizler.

Uygulamak için bir pamuğa bir kaç damla limon sıkarak cildinize uygulayın.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Zerdeçal

İltihaplı sivilcelerde etkili olan zerdeçal bakterileri zayıflatarak bazı zararlı bakterileri de öldürmesi ile bilinir.

Uygulamak için bir tatlı kaşığı zerdeçal tozunu bir miktar su veya gül suyu ile karıştırın. İltihaplı sivilcenize doğrudan sürebilirsiniz. Kuruduğunda durulamanız yeterli olacaktır. Günde 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Sirke

Sirke, anti bakteriyel özelliği ile iyi bir temizleyicidir. İltihaplı sivilcelere adeta savaş açan sirke sivilceleri yatıştırmaya yardımcı olur.

Tıkanık gözeneklerin açılmasını ve bakterilerin temizlenmesini sağlayan sirke bölgenin mikrobunu kırarak yeni sivilce oluşumunu ortadan kaldırır.

Uygulamak için 1 tatlı kaşığı sirkeyi 2-3 tatlı kaşığı içilebilir su ile karıştırın ve iltihaplı sivilcelerin üzerine sürüp 10 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı günde 1-2 defa yapabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*