Cilt ve Vücut Bakımı

Sağlıklı Bir Cilt İçin 5 Basit İpucu

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için mucizevi kremlere ihtiyacınız yok. Günlük hayattaki alışkanlıklarınızda basit değişikler yaparak doğal yollardan sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Gelin hep beraber göz atalım;

1. Su eksikliği:

Aşırı kuru boğaz hissini gidermek için nasıl su içiyorsak, kuru ve nemsiz cilt hissini de gidermek için cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Cildin nemli kalması için yenilenmesi gerekir. Cilt hücreleri, sudan oluştuğundan dolayı tek yol çok su içmek. Günde en az 2-3 litre su içerek ve sudan zengin besinler tüketerek sağlıklı bir cilde kavuşmanız mümkün!

2. Sigara içmek:

Başladığınız sebepler ne olursa olsun, şimdiye kadar stres seviyenizi düşürmek için hiçbir şey yapmadığını fark etmiş olmalısınız. Sizi çeşitli solunum ve kalp rahatsızlıklarına eğilimli hale getirmekten başka başardığı tek şey, cildinizi kurutmak ve çatlamış bir tahta gibi görünmesini sağlamaktır. Bu yüzden sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyorsanız, sigarayı bırakmalısınız!

3. Güneş hasarı:

Güneşin altında geçirdiğiniz eğlenceli saatler sizi ne kadar mutlu ediyor, biliyoruz.. Ancak korunmasız bir şekilde tehlikeli saat aralıklarında uzun süre güneş altında kalmak yüzünüzde bir takım problemlere yol açar. Buda yüzünüzün sağlıksız görünmesine sebep olur. Ama unutmayın; güneşten kaçınmak mümkün olmasa da korunmak mümkün!

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

4. Egzersiz eksikliği:

Tabii ki sizi şişmanlatır ve bu da çok daha fazla sağlık problemi peşinde getirir, ancak cildinizdeki parlaklık eksikliğinde de rol oynar. Bu yüzden günlük egzersizlerinize önem vermeniz, sağlıklı bir cilt için oldukça önemli!

5. Kötü beslenme alışkanlıkları:

Cildin beslenmesi için farklı besinlere ihtiyacı vardır ve ne yazık ki sevdiğiniz fast food yiyecekler bu besinlerin arasında yer almıyor. Cildinizin sağlıklı bir görünüme ulaşması için yağlı ve hazır satılan gıdalardan uzak durmalı, bol vitamin içeren sebze ve meyveleri tüketmelisiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*