Saç Bakımı ve Stili

Saç Renginize Göre Kıyafetlerinizi Profesyonel Gibi Nasıl Eşleştirebilirsiniz?

Giydiğiniz her giyim eşyası sizinle ilgili her şeyi anlatıyor ve aynı zamanda nasıl hissettiğinizi de etkiliyor. Sizi kendine güvenen ve güzel hissettiren gardırop tarzını bulmak, sevdiğiniz bir hayatı yaşamanın önemli bir parçasıdır, çünkü nasıl hissettiğiniz yaptığınız her şeyi etkiler. Bu sebeple giydiğiniz kıyafetler hepimiz için çok önemlidir. Ancak sadece kıyafet seçimi önemli değil, saçın kıyafetle uyumu bile harika yada vasat görünmeniz için bir ölçüttür. Gelin hep beraber hangi saç rengi için hangi renk kıyafetler uyumlu? göz atalım;

Koyu Kahverengi Saçlı Kadınlar

brightside.me

Koyu saç renginizi öne çıkarmak ve patlatmak için size en uygun renkler hem parlak hem de doygun olanlardır. Fuşya, kırmızı ve turkuaz gibi canlı renkler saçınızı öne çıkararak, patlatır. Paletinizdeki nötr renkler ise siyah, gri ve beyazdır.

Bej renk tonlarındaki kıyafetleri kendinizden uzak tutmaya çalışın çünkü onlar sadece solgun görünmenizi sağlar. Ayrıca, pastel tonlarınızı dikkatlice seçin. Tek istisna pembe, şeftali, lavanta, leylak rengi ve hatta neon tonlarıyla mükemmel bir şekilde eşleşen daha koyu ten tonlarıyla gelir. Yani, tüm renkler, hemen hemen!

Sarışınlar

brightside.me

Sarı saçlı kadınlar, lacivert ve deve tabanı rengi ile harika görünüyor . Aslında saç renkleri toprak tonları, açık mavi, pembe ve şeftali gibi pastel renkler için idealdir. Desenli veya pullu kıyafetler kullanmak istiyorsanız, küçük boyutlu desenlere gidin.

Siyah en iyi seçim olmayabilir çünkü varlığınızı daha az fark edilir kılar, utangaç görünürsünüz. Daha iyi bir fikir, daha önce bahsettiğimiz gibi, paletteki ona yakın bir renkle, lacivert gibi bir renkle değiştirmek olacaktır. Büyük desenler de müttefikleriniz değil. 

Kızıl Saçlı Kadınlar

brightside.me

Kızıl rengi, renk bakımından zengin ve cüretkar olduğundan aşırıya kaçmamak için gardırop seçenekleriniz konusunda dikkatli olmalısınız.

Siyah yerine mavi giyin. Kırmızı için tamamlayıcı bir renktir, bu yüzden ne olursa olsun iyi görünmenizi sağlar. Çikolata, mercan, mavi-yeşil, deve ve açık tonlar giyebilirsiniz ancak sizin asıl renginiz: yeşil. Kaçınılması gerekenlere gelince, siyahın size pek uygun olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca, pastellerden uzak durun çünkü doymuş saç tonunuz için iyi bir eşleşme değildir.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Siyah Saçlı Kadınlar

brightside.me

Siyah saç, koyu ve doymuş bir renk olduğundan kıyafet seçiminde de bu yoğunluğa ayak uydurabilecek yoğun renkler en büyük müttefikleriniz olacak. Siyah, beyaz, mavi, mor, yeşil ve hatta desenler, alışveriş yaparken aradığınız şeydir.

Öte yandan, düşük doygun renklerden kaçının. Tek istisna, koyu saçlarınıza inanılmaz bir kontrast sağlayabilen çok hafif pastellerdir.

Gri ve Platin Saçlı Kadınlar

brightside.me

İster saç renginizde yaşla birlikte gelen değişiklikleri kucaklamak isteyin, ister boyamaya karar verdiniz, gri ve gümüşü birleştirme konusunda endişelenecek bir şeyiniz yok. Aslında çok basit. Siyah ve beyaz gibi zıt renkler elde etmeye çalışın. Ayrıca siyah, lacivert, mor, lavanta veya beyaz gibi zengin renkler de giyebilirsiniz. Diğer harika seçenekler gümüş ve safir mavisi ve yakut gibi değerli taş renkleridir.

Şovu görünüşlerinizle çalmak istiyorsanız, fildişi gibi renkleri seçmeyin. Aynı şey gri için de geçerli. Ve son bir tavsiye: yeşil tonlar en iyi arkadaşınız değil, çünkü saçınızı yeşilimsi görünmesini sağlayabilirler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*