Kahvaltılık Tarifler

Puf Puf Kabaran Sünger Pankek Tarifi

Kahvaltı sofralarınızı süsleyecek hiçbir şey yemeyen çocuklarınızın severek yiyeceği puf puf kabaran sünger gibi yumuşacık pankek için buyurun yazımıza..

MALZEMELER

  • 2 yumurta
  • 3 çorba kaşığı süt (25 ml)
  • 3 çorba kaşığı un (37 gr)
  • 1 çay kaşığı limon veya sirke
  • 3 çorba kaşığı şeker (40 gr)

YAPILIŞI

1- Yumurtaların sarılarını ve beyazlarını ayırın. Sarılarının olduğu kaba sütü ve elekten geçirdiğiniz unu ekleyip iyice karıştırın.

2- Beyazlarının bulunduğu kaba ise limon suyunu veya sirkeyi ekleyip mikserle köpük kıvamına gelene dek çırpın. Karıştırmaya devam ederken şekeri üç parça halinde en az 30 saniye aralıklarla ekleyin.

3- Daha sonra bu iki kaptaki karışımları birleştirin. Birden değil, yavaş yavaş birbiri üzerine aktararak ve köpüğü söndürmeden spatula yardımıyla karıştırarak iki karışımı birleştirin.

4- Hazırladığınız karışımı daha kolay tavaya aktarabilmek için bir sıkma torbasına alın. Hafif yağladığınız ısınmış krep tavasına istediğiniz büyüklükte sıkın.

5- Sonrasında tavanın boştaki kısımlarına 5-6 damla su alarak kapağını kapatın ve 4 dakika bu şekilde pişmeye bırakın. 4 dakika sonunda krepleri ters çevirip tekrar 5-6 damla su ekleyin ve kapağını kapatıp 4 dakika daha pişirmeye devam edin.

6- İki tarafını da pişirdikten sonra istediğiniz şekilde servis edebilirsiniz.

7- Afiyet olsun!

8- Tarifimizi beğendiyseniz ve daha fazla bu tarz tarifleri görmek istiyorsanız beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Tarif için 메리니즈부엌Meliniskitchen Youtube kanalına teşekkür ederiz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*