Makyaj

Makyajınızı Son Derece Kolay Hale Getirecek Makyaj İpuçları

Başarıya giden yolda kestirme olmadığı söylense de bu söz konusu makyaj olduğunda geçerli bir deyiş değil! Günlük makyajını uygularken maksimum etki, minimum çaba için hayat kurtaran 6 makyaj ipucunu bir araya getirdik.

1. Daha Kolay Kaymasına Yardımcı Olmak İçin Göz Kaleminizi Eritin

cosmopolitan.com

Kremsi makyaj ürünleri ısındığında daha iyi sürülür. Kullanmadan önce hafifçe eritin. Böylece daha iyi bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

2. Göz Farını Patlatmak için Beyaz Eyeliner Kullanın

cosmopolitan.com

Şeffaf veya az pigmentli bir göz farının göz kapağınızda daha canlı görünmesini sağlamak için önce tüm göz kapağınızın üzerine beyaz bir göz kalemi sürün. Ardından, göz farı tam üstüne koyun. Beyaz astarın opak kaplaması, herhangi bir göz farı gölgesini yoğunlaştıracak ve göz alıcı hale getirecektir.

3. İyi Bir Eyeliner İçin Kaşık Kullanın

cosmopolitan.com

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

4. ‘Hashtag’ ile Dumanlı Göz Makyajı

cosmopolitan.com

Kolay gibi görünsede doğru tekniklerle yapılmayan dumanlı göz makyajı sizi kötü gösterebilir. Basitleştirmek için, göz kapağınızın dış üçte birlik kısmına eğimli bir hashtag sembolü çizmek için kremsi bir göz kalemi kullanın, ardından sünger veya lekeli bir fırçayla karıştırın. Mükemmel dumanlı göz makyajınızın tadını çıkarın!

5. Maskara Kalkanı Olarak Bir Kaşık Kullanın

cosmopolitan.com

Mükemmel uygulanmış göz farının ardından maskara sürüp her şeyi mahvetmekten daha sinir bozucu bir şey olamaz. Bunu önlemek için maskara uygulamadan önce göz kapağını kaplayacak şekilde bir kaşık tutun ve ardından maskaranızı her zamanki gibi sürün.

6. Kirpik Kıvırıcınızı Saç Kurutma Makinesi ile Isıtın

cosmopolitan.com

Kirpik kıvırıcınızı ısıttığınızda, kirpiklerin daha hızlı kıvrılmasına ve şeklinin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur. Kirpik kıvırıcınızı ısınana kadar bir fön makinesine tutun, biraz soğuyana kadar bekleyin (kolunuzda test edin, böylece göz kapağınızı yakmayın), sonra kıvrılmak için kirpiklerinizi sıkıştırın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*