Makyaj

Küçük Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj İpuçları

Küçük gözlere sahipseniz ve onları makyajla daha büyük göstermeye çalışıyorsanız, size yardımcı olacak harika ipuçlarına sahibiz. Umutsuzluğa kapılmadan sizin için önereceğimiz teknikleri uygulayarak gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Küçük Gözleri Büyük Gösteren Bazı İpuçları

Göz makyajı için kullanabileceğiniz bazı temel makyaj ipuçları ve püf noktaları vardır. Küçük gözleri hakkında umutsuzluk içinde olmayın, sadece bu teknikleri kullanarak makyajın tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz!

1. Kaşlar

Kaşlar, makyajın önemli bir parçasıdır. Gözlerin vurgulanması için kaşların düzgün ve bakımlı olması çok önemlidir. Kaşlar, gözler için çerçeve görevindedir ve gerçekten gözleri vurgulamak için kaşlarınızı yönetirseniz gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızı gözünüzün ucuna kadar alırsınız bu şekilde daha küçük görünür. Kaşlarınızı kalemle dolgunlaştırmak için altta çıkan tüyleri almayın. Sadece cımbız ile fazla kaşları alın. Kalem ile kaşları dolgunlaştırmak istediğinizde küçük tüyler çok işe yarar.

2. Karanlık göz altı morluklarından kurtulun

Göz altı morlukları, gözleri olumsuz etkiler ve gözlerin güzel görünmesinin büyük düşmanlarından biridir. Gözleri önemli ölçüde daha küçük ve yaşlı gösterir. Göz çevresindeki koyu halkaları gizlemek  için yapmanız gereken tek şey; iyi bir kapatıcı kullanmak. Cilt tonunuzdan daha açık hafif bir kapatıcı uygulayarak onlardan kurtulabilirsiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

3. Göz kapağına astar uygulayın

Başlangıç ​​için kullanabileceğiniz yararlı bir tekniktir. Daha sonra kullandığınız herhangi bir farı göz kapaklarının yapışmasını ve bunu uyguladıktan sonra belli zaman sonra çıkmasına engel olmak için önceden  yumuşak ve pürüzsüz bir baz ile göz makyajınıza başlayın. Bu aynı zamanda küçük gözleri vurgulamak için önemli bir aşamadır.

4. Kaş altına gölge verin

Göz çevresini vurgulamak daha belirgin hale gelmesini sağlar. Bu yüzden her zaman düzgün vurgulamak için kaş altındaki alanlar için hafif bir gölge kullanmak gerekir. Bunun için kaş kemerinin altından,  göz farı uyguladığınız alanların çevresine gölge kullanabilirsiniz.

5. İç köşeleri aydınlat

Gözlerinizin iç köşelerine beyaz eyeliner sürerek deneyebilirsiniz. Bunu kullanmak küçük gözler için mükemmel sonuçlar verebilen basit hilelerden biridir. Eğer uzunlamasına ve aynı zamanda daha da vurgu için ideal başlangıç gözleri bu şekilde aydınlatmaktır.

6. Doğru Göz Farı kullanın

Üzerinde durulması gereken bir sonraki şey doğru renk göz farını kullanmaktır. Hatırlamanız gereken ilk şey, lavanta gibi açık tonlar her zaman gözleri daha büyük yapmak için ideal olduğu veya bunun yerine vurgulayıcı üst kirpik çizgisi boyunca hafif bir renk uygulamak gerektiğidir. Ve yine, tekrardan bazı kontrast ve derinlikleri yaratmak için koyu renk kullanmak gerekir. Çok karanlık gölgelerden kaçınarak, açık kahverengi gibi bazı orta ton seçenekleri seçmek daha iyidir.

7. Doğru eyeliner kullanın

Göz makyajının temel vurgusu göz kalemi veya eyeliner uygulamasıdır. Her zaman üst kapakları konsantre çalışın ve sadece üst kirpiklere uygulama yapın. Buna ek olarak, aynı zamanda gözleri daha genişletilmiş ve yukarı çekik yapmak için, son kısmı dışarı doğru uzatmak gerekir. Siyah eyeliner beğenmezseniz de koyu kahverengi tonlarını kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*