Püf Noktalar

Kirli Yüzeyler İçin 9 Temizlik Hilesi

Evimizdeki eşyalar sürekli kullanımdan dolayı kir ve leke tutabiliyor hatta aşınabiliyorlar. Ancak bunlar eşyalarınızı çöpe atmak için bir sebep değil! Bu ipuçları sayesinde basit detaylarla yüzeyleri tertemiz yapmak çok kolay..

Mikrodalga

brightside.me

Islak bir süngere biraz sabun sıkıp, köpürtün. Süngeri mikrodalgaya koyun ve minimum güçte 30 saniye çalıştırın. Daha sonra süngeri alın ve mikrodalgayı içeriden silin. Bu şekilde, mikrodalgayı temizlemek yalnızca çok daha kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda süngere yapışmış kötü kokuların ve mikropların da giderilmesine yardımcı olur.

Koltuklar

brightside.me

Yeni aldığınız koltuk takımları belli bir zaman sonra kullanımdan dolayı kirlenir. Gözle görülmese de içlerinde bir sürü toz ve kir bulunur. Onları bir kez daha yepyeni görünmelerini sağlamak için, sadece karbonat serpip, birkaç saat bekletip sonra vakumlamanız yeterli. Tüm kir ve koku izleri kaybolacaktır. 

Doğrama tahtaları

brightside.me

Tuz ve limon kombinasyonu, tahta doğrama tahtalarını temizlemek için harika bir araçtır. Tahtayı tuzla kaplayıp kesilmiş bir limonla sildikten sonra, biraz sıcak suyla durulayın.

Ekmek kızartma makinesi

brightside.me

Eski bir diş fırçası yardımıyla ekmek kızartma makinenizdeki tüm ulaşılması zor yerleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Musluklar

brightside.me

Musluğun yüzeyini biraz ıslatılmış yağlı kağıtla silerseniz, üzerinde uzun süre su lekeleri görünmez.

Ütüler

brightside.me

Ütü masasının üzerine biraz kağıt yayın ve ardından üzerine biraz tuz serpin. Ütünüzün ısı ayarını maksimuma getirin, içinde su kalmadığından ve “buhar” işlevinin devre dışı bırakıldığından emin olun. Sıcak ütüyü tuzun üzerinden geçirin. Bu, kirden kurtulmak için harika bir yöntemdir.

Çamaşırlar

brightside.me

Ufalanmış tebeşir kullanarak giysilerdeki yağ lekelerinden kurtulmak kolaydır. Tebeşiri lekeye sürün ve birkaç saat içinde tebeşir yağı tamamen emecektir. Bu yöntem en çok taze lekeler için etkilidir.

Jaluziler

brightside.me

Jaluzilerin temizlenmesi çok zor ve zaman alıcı olabilir. Çok az insan, minimum çabayla panjurların tek tek parçalarını temizlemek için eski bir çorabı kullanabileceğinizi fark eder.

Halılar

brightside.me

Bir ölçek sirke ve iki ölçek suyu püskürtme mekanizmalı bir şişede karıştırın. Karışımı halı üzerindeki lekelere püskürtün ve ıslak bir bezle örtün. Ütüyü açın, buhar moduna getirin ve 30 saniye boyunca bezin üzerinden geçirin. Hoşçakal lekelern!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*