Dekorasyon

İç Mekanınız İçin 10 Yaratıcı Fikir

Evinizi rahat ve şık hale getirmek için çok para harcamanıza gerek yok. Sadece sıradan ev aletlerine, biraz hayal gücüne ve bir şeyi değiştirme isteğine ihtiyacınız var. Bu basit ipuçlarıyla sizinde eviniz daha şık hale gelsin!

1. Halınızı düzgün bir şekilde döşeyin

brightside.me

Halınızın doğru yerleştirilmesi dairenizin genel çekiciliğine katkıda bulunacaktır. Ayrıca küçük odalar için çok karışık desenleri olmayan yumuşak tonlu tek renkli bir halıyla dekore ederseniz odanız daha büyük görünecektir.

2. Resimler için şemalar kullanın

brightside.me

Resimleri sadece eşit bir şekilde asmak değil, aynı zamanda düzgün bir şekilde yerleştirmek de önemlidir. O zaman duvarınız bir dizi ayrı resim gibi değil, tamamen oluşturulmuş bir düzenleme gibi görünecektir.

3. Boş köşeleri değerlendirin

brightside.me

Koridorlar neredeyse her zaman, görünüşte hiçbir şeyin uymadığı çok küçük köşelere ve nişlere sahiptir. Yine de, bu örnekte gösterildiği gibi, küçük bir kitaplık tutmak için bu alanı kullanabilirsiniz . Kitaplık oldukça basittir ve pahalı malzeme gerektirmez.

4. Duvar kağıdı her şeyi çözer

brightside.me

Boş ve sade duvarlarınızı maliyeti düşük bir şekilde canlandırmak ve odaya hava katmak için duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

5. Bir duvar paneli asın

brightside.me

Boş bir duvarı süslemek için çeşitli sevimli küçük şeyler iyidir. Örneğin eski kartpostallar veya bir kez daha şarap mantarları. Bir mantar panel, resimler veya notlar için asılı bir düzenleyici olarak da kullanılabilir.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

6. Dergiler için bir raf yapın

brightside.me

Bu basit ama etkili raf, dergilerinizi ve tarif kitaplarınızı elinizin altında tutmanıza yardımcı olacaktır. Mobilyalarınızın kenarları genellikle boştur, öyleyse neden onları kullanışlı kılmayasınız?

7. Ek raf yapın

brightside.me

Mutfağınızda yeterli depolama alanları her zaman bulunmayabilir. Bu sorunu kendi ellerinizle kolayca yapabileceğiniz ek raflarla çözebilirsiniz.

8. Köşe rafları kullanın

brightside.me

Mutfak, dairenizin boyutu ne olursa olsun her zaman daha fazla alana ihtiyaç duyan parçasıdır. Bu yüzden büyük dolaplar yerine hafif açık raflar kullanabilirsiniz. .

9. El yapımı bir saat

brightside.me

Sadece birkaç saat içinde pahalı iç tasarım mağazalarındakiler gibi kendi yaratıcı saatinizi yapabilirsiniz.

10. Perdelerinizi kenar astarı ile yükseltin

brightside.me

İlginç bir kenar astarı ekleyerek perdelerinizin görünümünü yenisini almadan değiştirebilirsiniz. Üzerinde (gibi ponponlu bir kurdele) ya da (rehber bir süs ile dekoratif bir boru tesisatı dikmek burada ). Herkesin zevkine uygun birçok seçenek var.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*