Sağlık

Her Gün Badem Yemeye Başlarsanız Vücudunuza Olan 4 Şey

Badem yemek kelimenin tam anlamıyla hayatınızı kurtarabilir. Bir çalışmada, kuru yemiş tüketiminin kardiyovasküler hastalık geliştirme şansını arttırdığını buldu. Kuru yemişler arasında, badem sadece tatları için değil, aynı zamanda faydaları için de favorilerdir.

1: Sivilceleri azaltır

brightside.me

Bu çalışmaya göre , şiddetli aknesi ve sivilce problemi olan hastaların kan dolaşımlarında yaklaşık %9 daha az E vitamini tespit edildi. Cildi iyileştirmek için badem yemek , bilim insanları tarafından desteklenen uzun süreli, Orta Doğu da popüler geleneksel bir tedavidir. Badem, akneyi ve sivilceleri iyileştirmede ve cildinizi gençleştirmede yardımcı olabilecek E vitamini, yüksek düzeyde omega-6 yağı ve antioksidanlarla doludur.

2: Diyabet tedavisine yardımcı olur

brightside.me

Bu çalışma, tip 2 diyabet hastası olan hastaların günlük olarak badem yiyerek fiziksel durumlarının iyileşme olasılığının yüksek olduğunu göstermiştir. Sadece “kötü kolesterol”ü azaltarak arterlerin tıkanıklığını gidermeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mineralleri sayesinde kan şekeri seviyelerinin düşmesine de katkıda bulunurlar.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

3: Doğum çatlaklarından kurtulmaya yardımcı olur

brightside.me

Hindistan, bağırsak akışını düzenlemek ve enerji kazanmak için doğal bir ilaç olarak badem yeme geleneğine sahiptir. Badem, ayurveda diyetlerinde önemli bir bileşendir ve kadınlara doğum yaptıktan sonra hızlı bir şekilde iyileşmelerine ve çatlaklardan kurtulmasına yardımcı olmak için sıklıkla önerilir.

4: Bebeğinizi daha akıllı hale getirebilir

brightside.me

2.208 hamile kadını gözlemleyen İspanyol bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmaya göre, haftada 74 gram badem yemek bebeğinizi daha akıllı hale getirebilir . Daha sonra çocuklar 1, 5 ve 8 yaşlarında gözlendi. Anneleri hamilelik sırasında badem yiyen çocuklar IQ testlerinde daha yüksek puan aldı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*