Püf Noktalar

Her Evde Olan Şekerin Bilmediğiniz Farklı Kullanım Alanları

Doğrudan şekeri değil ama içine şeker giren pek çok şeyi çok sevdiğimiz açık. Şekerin tatlı yapımından daha fazla şeye yaradığını öğrendikten sonra farklı bir açıdan daha sevmeye başlayacaksınız.

Doğal Scrub

Şeker taneli yapısı sayesinde iyi bir scrubtur. Şekeri, hindistan cevizi ya da jojoba yağı gibi bir yağ ile karıştırarak scrub olarak kullanabilir ve ölü deriden kurtulabilirsiniz.

Dudak Peelingi

Dudaklarınızdaki ölü derinin arındırılması ve eski parlaklığının kazandırılması için 1 tatlı kaşığı zeytinyağının içine bir tutam şeker atın. Daha sonra dudaklarınıza sürüp nazikçe ovalayın.

Lekeleri Çıkarır

Çimen lekesini çıkarmak için bir ölçü şekeri bir ölçü su ile karıştırıp macun kıvamına getirin ve lekeyi bu macunla ovun.

Kalıcı Rujlar

Rujunuzu sürdükten sonra üzerine şeker serperek birkaç dakika bekleyip dilinizle yaladığınızda rujunuz daha uzun süre dayanır.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Sinekleri Yok Eder

Ağda kıvamında bir şeker su karışımı yapın. Bu karışımı bir pet şişenin içine doldurun ama ağzını kapatmayın! Bu sayede sinekler pet şişenin içinde hapsolacaktır.

Kahve Öğütücüleri Temizler

Kahvenin yoğun tadı ve yağı bir süre sonra kahve öğütücünüzde kalır. Tek yapmanız gereken bir yemek kaşığı şekeri öğütücünüzden geçirmek.

Çiçeklerin En İyi Dostudur

Çiçeklerinizi koyduğunuz vazonun içine 2 tatlı kaşığı şeker ve sirke koyun. Şeker, bitkileri beslerken; sirke böcekleri uzak tutacaktır.

Dil yanmalarına iyi gelir

Aniden çok sıcak bir içecek tükettiğinizde diliniz yanar ve acır. O bölgeye bir küp şeker koyup ağzınızda eritirseniz acınızı alacaktır.

Ellerinizi bile temizler

Elinizdeki yağı çıkarmak için bazen sabun yeterli olmaz. Elinize bir miktar toz şeker alıp ovmaya başlayın. Daha sonra su ile durulayın, yağdan eser kalmayacaktır.

Hıçkırıkları dindirir

Hıçkırmaya başladığınızda ağzınıza bir parça şeker alırsanız hıçkırığınızı hemen dindirecektir.

Hamam böceklerinin ezeli düşmanıdır

Bir çay bardağı karbonatı, yarım çay kaşığı şekerle karıştırıp böcek yuvalarına dökün. Şeker böcekleri kendine çekerken karbonat onları öldürecektir.

Yanmayan Ateşleri Yakar

Ateş yakmak için çıranız yoksa şekeriniz var! Bir avuç şekerin çıra gibi yandığına inanamayacaksınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*