Sağlık

Harika ve Dik Bir Duruş İçin 8 Kolay Adım

Hem sağlıklı bir yaşam hem de kusursuz bir görüntü için duruşunuzun dik olması önemli. Modern hayatın koşturmacası içinde bedenimizi ihmal ettiğimiz gerçeğini düşünürsek, ona hak ettiği ilgiyi göstermemiz gerektiği konusunda hemfikir olacağımıza eminiz. Duruş bozukluğunu önlemek için uygulayabileceğiniz 8 etkili adımı sizlerle paylaşıyoruz..

1. Duruşunuzu iyileştiren egzersizler yapın

brightside.me

Duruşunuzu geliştirmenize yardımcı olacak egzersizler yapmak için biraz zaman bulun. Günde 10-20 dakika egzersiz yapmaya çalışın. Kendinizi aşırı zorlamayın, aksi takdirde daha da kötüleşirsiniz. Ofis çalışanıysanız her gün sırtınız, boynunuz ve omuzlarınız için ısınma yapmayı unutmayın.

2. İş yerinizi düzenleyin

brightside.me

Bir bilgisayarda uzun saatler çalışıyorsanız, çalışma alanınızın uygun şekilde düzenlenmesini düşünmelisiniz. Burada önemli olan, masanızın ve sandalyenizin yükseklik seviyesini ayarlamaktır.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

3. Telefonunuzu doğru tutun

brightside.me

Çoğumuz akıllı telefonlarımızda veya dizüstü bilgisayarlarımızda gezinirken farkına bile varmadan eğiliyoruz. Telefonunuzu tam önünüzde tutmaya çalışın ve dizüstü bilgisayarınızı oturduğunuz masaya dik açıda tutun.

4. Nasıl düzgün nefes alacağınızı öğrenin

brightside.me

 

Nefes almak, hareketlerimiz ve duyularımız için önemlidir. Diyaframınızı kullanarak daha verimli nefes alacaksınız ve güzel bir duruş doğal olarak gelecek.

5. Duruşunuza her zaman dikkat edin.

brightside.me

Sırtınızı dik tutmayı her zaman hatırlamalısınız – sadece çalışırken değil, araba kullanırken veya uyurken de. İkincisi ile ilgili olarak, doğru yastık, battaniye ve yatak seçimine hafifçe davranmayın.

6. 135 derecelik bir açıyla sırtınızla oturun

brightside.me

Uygun bir açıyla oturduğunuzda sırtınızın daha az gergin olduğunu unutmayın.

7. Yoga yapın ve temel kaslarınızı çalıştırın

brightside.me

Yoga, hem ruhsal hem de fiziksel sağlığınızı geliştirmenize yardımcı olmakta iyidir. Pilates veya aerobik gibi diğer fitness programları da mükemmel duruşa giden yolda size yardımcı olabilir.

8. Nasıl doğru duracağınızı öğrenin

brightside.me

Mümkün olduğunca doğru eğilmemeye ve ayakta durmamaya çalışın; bu, sırtınız düz, bacaklarınız omuz genişliğinde, altınız biraz öne ve omuzlarınız biraz geride olacaktır. Bu, omurganızın tüm vücudunuzu tutması için en uygun pozisyondur. Ellerinizi cebinize koymayın, eğilmenize neden olur.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*