Nasıl Yapılır

Gözlükteki Çizikler Nasıl Onarılır? Etkili ve Az Maliyetli 5 Yöntem

Gözlüklerin üzerindeki çizikler hem gözlüğün estetiğini bozar hem de kullandığınızda net görmeyi zorlaştırır. Bu durumlarda hemen gözlük camını değiştirmenize gerek yok. Bazen değiştirmek yerine onarmak sizi büyük maliyetlerden kurtarabilir. Ayrıca bu onarımlar için bir gözlükçüyle iletişime geçmenize de gerek yok. Yenilemek ve eskisinden daha net gözlüklere sahip olmak için çiziklerden kurtulmanın basit yöntemleri var.

Bu yazımızda gözlüklerinizdeki çizikleri gidermenize yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını bir araya getirdik.

1. Karbonat ve su

brightside.me

Bu yöntem hem masrafsız hem de çok etkili. 1 yemek kaşığı karbonatı 1 yemek kaşığı suda eritin, karışımı çiziklere sürün. Ardından gözlüklerin camlarını suyla yıkayın ve mikrofiber bir bezle silin.

2. Araba camı temizleyicisi

brightside.me

Bu sıvı, mükemmel bir şekilde küçük çizikleri düzeltir. Bu arada, bununla sildiğiniz gözlük camları daha az buğulanacaktır. Gözlüklere az miktarda deterjan uygulayın ve ardından bir mendille dairesel hareketlerle silin.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

3. Bilgisayar ekranı temizleyicisi

brightside.me

Bilgisayar bakımı yapan kişiler, bilgisayar disklerinin performansını eski haline getirmek için sıklıkla bu sıvıyı kullanır. Küçük hasarların ortadan kaldırılması, bu sıvının ana görevidir. Bu yüzden bilgisayar ekranı temizleyicisini gözlükler için idealdir. Gözlüklere sıvıyı uygulayın ve ardından yüzeyi yumuşak, temiz bir bezle silin.

4. Aşındırıcı olmayan diş macunu

brightside.me

Parmağınıza az miktarda macun sürün ve çiziğin olduğu bölgeyi dairesel hareketlerle ovalayın. Ardından temiz bir mendille silin. Çizikler çok derinse, prosedürü 3 ila 5 kez tekrarlamanız gerekir.

5. Vazelin ve Ahşap Cilası

brightside.me

Çiziklerden kurtulmak için gözlüğünüze biraz ahşap cilası sıkın ve daha sonra biraz vazelin koyup problemli yüzeyi silebilirsiniz. Gözlük camının çizikleri bu yok olacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*