Sağlık

Evde Doğal Yollardan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Beyaz dişler, güzel ve temiz bir giyim, saç bakımı veya doğal bir makyajla eşdeğer oranda sağlıklı , temiz ve bakımlı kişiliğin simgesidir! Ancak ne yazık ki ağız ve diş sağlığımıza dikkat ettiğimiz halde günlük hayatta yediğimiz ve içtiğimiz besinler dişlerimizin sararmasına sebep olabilir.

Evde doğal yöntemlerle diş beyazlatmak mümkün! Diş beyazlatma yöntemlerini düzenli uyguladığınızda 2-3 ton arası renk farkı olacağını göreceksiniz.

1.En Çok Bilinen Yöntemler Arasında: Limon ve Karbonat

Bir çay kaşığı karbonatın içine yarım limonun suyunu sıkın ve köpürene kadar karıştırın. Ardından temiz bir diş fırçasıyla dişlerinize uygulayın.

Ancak unutmayın asit özelliği taşıdığından bu yöntemi haftada en fazla 1-2 kere tekrarlamalısınız.

2.Hem Beyazlatıyor Hem de Temizliyor: Sofra Tuzu

Antibakteriyel özelliği sayesinde dişlerinizi temizlerken rengini de bir tona kadar açıyor! Islattığınız diş fırçanızı tuza hafifçe bandırarak haftada 2-3 defa fırçalayın. Değişime inanamayacaksınız..

3.Plak Oluşumunu Önlerken Aynı Zamanda Dişlerinizi Beyazlatır: Çilek

Çilek içerisindeki malik asit sayesinde diş yüzeyindeki plak oluşumunu engelleyip lekeleri yok eder. Bununla beraber lif bakımından zengin olan çilek, ağzın içini temizler, zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan yok eder.

Çileği çatalla ezerek püre haline getirin ve diş fırçanızın ucuna bir miktar alarak dişlerinizi fırçalayın. İçerisinde asit bulunduğundan haftada max. 2 kere fırçalayın.

4.Herkes En Az Bir Kere Denemiştir: Muz Kabuğu

Potasyum, magnezyum ve manganez miktarı bakımından zengin olan muz kabuğunu diş beyazlatma yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla 2 dakika dişlerinizi ovun ve macunsuz bir fırçayla dişlerinizi muzdan arındırın.

5.Mucizevi Yağ: Hindistan Cevizi Yağı

Sağlıklı saçlardan, pırıl pırıl nemli bir cilde; yemeklerden içeceklere kadar bir çok faydasını gördüğümüz hindistan cevizi yağını birde dişlerinizde deneyin! 1 çay kaşığı karbonat ile 1/2 çay kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırın. Bu karışımla dişlerinizi fırçalayarak bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*