Saç Bakımı ve Stili

Boyalı Saçların Rengini Korumak İçin En İyi 5 İpucu

Saç boyaları, iyi sonuçlar elde etmenizi sağlamak için 5.000’den fazla kimyasal içerir . Boyama saçınızın doğasına aykırıdır bu da bunu yapmadan önce, sırasında ve sonra ekstra dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir.

Boyaların saçlarınıza kattığı canlı ve dolgun renkler size harika görünebilir, ancak bu muhteşem rengi korumak ve boyanın yaptığı yıpranmalardan koruyarak saçınızı sağlıklı tutmak için yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

1. Saçınızı boyadıktan sonra ilk yıkamayı olabildiğince erteleyin.

brightside.me

Saçınızı boyadıktan sonra , ilk kez yıkamadan önce en az 2 gün beklemek iyi olur . Bunun nedeni, saç boyama işleminden sonra saçınızın hala çok hassas olmasıdır. Bu sebeple de erken yıkamanız durumunda boya, saçtan kolayca akar.

2. Doğru saç maskelerini kullanın.

brightside.me

Saçınıza saç maskesi sürmeyi unutmayın. Saç maskeleri, saçınızı güçlendirmeye , beslemeye ve bir daha ki sefere boyanın daha iyi tutmasına yardımcı olur.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

3. UV koruması kullanın ve saçınızı güneşten gizlemeye çalışın.

brightside.me

UV korumalı ürünler kullanın çünkü güneş en büyük düşmanınız olabilir ve ısı, renginizi değiştirebilir.

4. Saçınızı soğuk suyla durulayın.

brightside.me

Saçınızı soğuk suyla durulamak saçların daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Sıcak suyla yıkamak saçtaki boyanın daha kolay akmasını ve yıpranmasını sağlayabilir.

5. Saçlarınızı yıkamadığınız günlerde renk açısından güvenli kuru şampuan kullanın.

brightside.me

Saç yıkarken suyun içinden akan rengi görmüş olabilirsiniz. Bu yüzden saçınızı mümkün olduğunca az yıkayın. Yıkamadığınız günlerde de saçlarınızın güzel ve parlak tutmaya yardımcı olacağı için renk güvenli bir kuru şampuan kullanın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*