Püf Noktalar

Beyazlarınızı Beyaz Tutmanın 5 Basit Ama Etkili Yolu

Herkes sevdiği beyaz giysilerinin ilk günkü gibi olmasını ister ancak ne yazık ki bu çok mümkün olmuyor! Sararan koltuk altları ve yaka kısımları, çıkmayan inatçı lekeler ve solan renklerin.. Ama üzülmeyin doğru yöntemlerle beyazlarınızı ilk günkü renginde ve dokusunda koruyabilirsiniz.

1. İnatçı Lekeleri Çıkarın:

brightside.me

Büyük bir tencereye 2 litre su dökün ve kaynatın. Üç limon alın ve suyu sıkın. Bir çorba kaşığı tuzu sıcak suda karıştırın. Limon suyunu ve 1/4 bardak çamaşır tozu ekleyin. Giysilerinizi yaklaşık 40 dakika bu karışımın içinde bekletin, sonra temiz suda iki ila üç kez durulayın.

Bu tarif aynı zamanda koltuk altı bölgelerindeki veya yakalardaki ter lekelerinden kurtulmanın harika bir yoludur.

2. Gömlekleriniz Eski Beyazlığına Kavuşsun:

brightside.me

Bu yöntem genellikle beyaz gömleklerden sarı koltuk altı lekelerini çıkarmak için kullanılır.

Lekeli bölgeye doğrudan bir çorba kaşığı kabartma tozu dökün. Bir limonu ikiye bölün ve kesilen tarafı lekenin üzerine sürün. 15 dakika bekletin, sonra her zamanki gibi ılık suyla yıkayın.

3. Çok Amaçlı Beyazlatıcı:

brightside.me

Limon, en sevdiğiniz kıyafetler için çok amaçlı bir temizleyici etkisindedir ve kumaşlara zarar vermez.

İki limon dilimleyin ve bir kase kaynamış suya ekleyin (yaklaşık 1 litre). Beyaz giysilerinizi kaseye koyun ve yaklaşık 40 dakika bekletin. Suda beklettikten sonra, her zamanki gibi çamaşır makinesinde yıkayın.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

4. Narin Çamaşırlar İçin:

brightside.me

Giysilerinizin kalitesini korumak için, çamaşır deterjanı dikkatlice seçmeniz gerekir. Bu tarif yün ve diğer hassas kumaşları yıkamak için uygundur.

1/4 fincan çamaşır deterjanını ve 1/4 fincan hidrojen peroksiti karıştırın. 2 litre ılık suya ekleyin. Kıyafetleri 30 dakika boyunca elde edilen çözeltiye batırın, sonra iyice durulayın.

5. Yoğun ve Etkili Yıkama:

brightside.me

Bu çözüm diğerlerinden daha güçlüdür ve bu nedenle daha etkilidir. Kullanırken eldiven giymeyi unutmayın.

Bir litre suya 1/4 fincan hidrojen peroksit ve 4 damla amonyak ekleyin. Giysilerinizi 10 dakika boyunca bu çözeltiye batırın. Sonra iyice durulayın.

BONUS: Süt İle Bembeyaz Yataklar

brightside.me

Bu teknik sadece yataklarınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildi daha yumuşak, esnek ve hoş hale getirir.

Yatakları bir kova ekşi süt ile silin ve 1-2 saat bekletin. Sonra her zamanki gibi yıkayın. Gerekirse ıslatmayı tekrarlayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*