Püf Noktalar

Banyonuzu Pırıl Pırıl ve Temiz Tutabilecek 30 Saniyelik Bir Tarif

Lekesiz bir banyodan daha iyi bir şey var: küçük bir bütçeyle ve minimum çabayla temizlenen lekesiz bir banyo. Ve bunu nasıl gerçeğe dönüştüreceğimizi biliyoruz; en yakın eczaneden satın alabileceğiniz iyi bilinen amonyak ve hidrojen peroksit kombinasyonu. Buyurun tarifimize;

Hidrojen peroksit, sihirli bir anti-mikrobiyal araçtır.

brightside.me
Hidrojen peroksit, kesikleri ve yaraları tedavi etmek için bilinir ve aslında evin etrafında harika bir yardımcı olabilir. Anti-fungal ve anti-mikrobiyal nitelikleri nedeniyle bakteri, küf ve kötü kokuları yok eder. Tencere, halı ve fayansları temizlemek için kullanılabilir; ayrıca banyo ve tuvaletteki kireç ve sarı lekeleri çıkarmak için mükemmel bir yöntemdir.

Amonyak, gresi ve yağ lekelerini çözer.

brightside.me

Ev tipi amonyak, hücre proteinlerini parçalayarak gresten ve yağdan kurtulması nedeniyle güçlü bir temizleyici olarak bilinir. Birçok küvet, yer ve pencere temizleyicisi, onu aktif bir bileşen olarak içerir. Ancak oldukça etkili bir temizlik maddesi olmasına rağmen, gözlere veya ciltle temas ederse veya solunduğunda zehirlidir ve çok tehlikelidir. Bu yüzden amonyak çok zararlı olabileceğinden asla diğer kimyasallarla birleştirilmemelidir.

Hem ekonomik hem ulaşılabilir: Ev kimyasalları

brightside.me

Ev kimyasalları, özellikle büyük ailelerde çok çabuk tükendikleri için ucuza gelmiyor. Bu nedenle, fazla ödeme yapmak veya karmaşık maddeler içeren ürünler kullanmak istemiyorsanız (özellikle evinizde alerjisi olan kişiler varsa), kendi temizlik ürününüzü oluşturun! Doğru oranları ve güvenlik önlemlerini uygularsanız daha az maliyetli ve zararsızdır.

Malzemeler:

  • 100 ml amonyak (% 10)
  • 100 ml hidrojen peroksit (% 3)

Yöntem:

  • Püskürtücülü veya cam kavanozlu plastik bir şişe alın, akan suyun altında durulayın ve kağıt peçete veya havluyla kurulayın.
  • Amonyağı şişeye dökmeden önce lastik eldiven, maske ve tercihen koruyucu gözlük takın.
  • İnce bir akışta amonyağa hidrojen peroksit ekleyin.
  • Şişeyi nazikçe ve dikkatlice sallayarak hepsini karıştırın.
  • Karışımı pasın üzerine püskürtün (veya temiz kuru bir beze uygulayın ve pasın üzerine koyun) ve 10-15 dakika bu durumda bırakın.
  • Hepsini akan su ile iyice yıkayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*