Astroloji

2020 Ağustos Ayı Burç Yorumları

Gezegenlerin hareketleri ve enerjileri burçları direkt etkiliyor. Astrologlar bu hareketleri yorumlayarak burçlar üzerindeki etkisini ortaya koyuyor.

Aylık burç yorumlarına bakıldığında kimi burçlar eğlence, zevk ve hobilere odaklanırken, kimisi daha kişisel veya kapsamlı projelere odaklanıyor.

Peki bu ay hangi burçta ne gibi değişimler olacak? Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını bu ay neler bekliyor?

Ağustos Ayı Burç Yorumu, 2020 

Koç / 21 Mart – 20 Nisan

Aşk, tutku, heyecan dolu bir ay..

Her ne kadar Satürn ve Jüpiter geri gidiyorsa da, burcunuzdaki Mars ve buna uyumlu diğer gezegenler sayesinde temponuzun hız kesmediği bir Ağustos ayı sizi bekliyor. Bu sıcak, hareketli tempo kısıtlı, sınırlı geçen günlerin ardından bir miktar yorucu ve ağır gelebilir ancak zaman içinde enerjinizin de yerine gelmesiyle bu tempoya ayak uydurabilirsiniz. Kendinizi son derece sıcak günlerin tam ortasında bulurken aşk, heyecanlar, tutkular tavan yapabilir. Sizi meşgul eden, size keyif veren aktiviteler bulmalısınız. Bunlardan zevk duyabilir ve enerjinizi bu aktivitelere akıtabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay sosyal farkındalık dolunayı, arkadaş ve sosyal çevrenizin değerini, kıymetini size hatırlata bir dolunay olabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs ailenizden göreceğiniz desteğe işaret ediyor, onların tanıştırmasıyla bir ilişkiniz başlayabilir. 19 Ağustos’ta Aslan burcundaki yeni ay sevdiklerinizle ilgili yeni gelişmeleri beraberinde getirebilir. 20’sinde önce Merkür’ün ardından Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle ayaklarınız artık yere basmaya başlayabilir. Gündelik iş ve telaşlarınıza dönebilir, çalışkan, üretken yanınızı yeniden devreye alabilirsiniz.

Boğa / 21 Nisan – 21 Mayıs

Ev ve aile konuları ön planda

Güçlü ve sıcak bir Aslan burcu döneminden geçiyoruz. 7’sinde Venüs’ün burç değiştirmesiyle kardeş ve akrabalarınızdan daha çok destek görebilirsiniz. Kendinizi ev ve aile konularının içinde daha da çok bulabilirsiniz. Bu arada burcunuzdaki Uranüs 15’inden itibaren gerilemeye başlıyor. Uranüs hayatınızdaki değişimleri özümsemenizi sağlamak için bir fırsat tanıyor. Olaylar rayından çıkmış bir tren gibi hızla gelişirken bu Retro içinden geçtiğiniz değişim sürecine daha da çok uyumlanmanızı sağlayabilir. 3 Ağustos’taki dolunay iş hayatınızdaki görev ve sorumluluklarınızı hatırlatan bir dolunay olabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs yakın çevrenizden bir aşkı gündeminize getirebilir. 19 Ağustos’taki yeni ay ev ve aile yaşamınızda yeni başlangıçları beraberinde getirebilir. 20 Ağustos’ta Merkür’ün ardından 22’sinde Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle aşk ve sevdiklerinizin ön planda olduğu bir döneme adım atıyorsunuz. Aile bağımlılıklarını bir kenara atıp kendi özgün ve yaratıcı tarafınızı ortaya koyabilir, hayattan daha çok zevk almanızı sağlayan aktivitelerle kendinizi, özünüzü bulabilirsiniz.

İkizler / 22 Mayıs – 21 Haziran

Sözlerinizle dikkat çekicisiniz

Aslan burcunun oldukça etkili olduğu bir ay bizi beklerken iletişim gücünüzle, ağınızla dikkat çekicisiniz. Sözleriniz her zamankinden çok daha etkili, ikna edici, sesiniz çok daha gür çıkabilir. Becerilerinizi, yeteneklerinizi etkili ve fark edilir bir şekilde ortaya koyabilir, sesinizi şu ana kadar duymamış olanlara kadar duyurabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda bir farkındalık getirebilir. Seyahat kapılarını açabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs maddi yönden toparlanmanızı, kazanç ve gelirlerinizi artırmanızı sağlayabilir. 19 Ağustos’taki yeni ay yakın çevreniz, komşu ve kardeş ilişkilerinizde yeni başlangıçları beraberinde getirebilir, yeni bir komşunuz olabilir sözgelimi. 20’sinde Merkür’ün, 22’sinde Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle ev ve aile konularına daha fazla odaklanacağınız bir dönem başlıyor, ev işleri artabilir, evinizde arı gibi olabilir, ailenizle daha çok zaman geçirebilirsiniz.

Yengeç / 22 Haziran – 22 Temmuz

Kendinize daha çok güvenebilirsiniz

Ağustos ayına ilişkilerin, evlilik, ortaklık konularının etkisinde bir başlangıç yapsanız da bu ay Aslan temasının şaşaasını, gösterişini taşıyor. Özgüveninizi toparlamakta yeniden inşa etmekte hiç zorlanmayabilirsiniz. Kendiniz kadar sahip olduklarınızla, kaynaklarınızla, yeteneklerinizle dikkat çekmeye başlıyorsunuz. Kazançlarınızı, gelirlerinizi artırabilir, iş ve gelir imkânlarınızdan çok daha iyi şekilde faydalanabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay ortak maddi konulara, eşinizin, ortağınızın maddi ve iş durumuna dikkatinizi çekebilir. 7 Ağustos’ta burcunuza ilerleyen Venüs ile birlikte aşk kaçınılmaz olabilir. 19 Ağustos’taki yeni ay yeni bir işi beraberinde getirebilir ya da yeteneklerinizi, sahip olduklarınızı daha iyi kullanmanın bir imkanını verebilir. 20’sinde Merkür’ün, 22’sinde Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle iletişim hızlanıyor, yakın çevreniz, komşu ve kardeşlerinizle çok daha ilgili olabilirsiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Aslan / 23 Temmuz – 23 Ağustos

Işıl ışıl parlayacağınız bir ay

Burcunuzda alev alev parlayan Güneş ile birlikte şüphesiz Ağustos ayının en parlak burcu siz olabilirsiniz. Gerek sözlerinizle gerek çekiciliğiniz ve ışığınızla cazibe merkezi olabilirsiniz. Yıldızlar size kendinizi öne çıkarma, cesur ve girişken olma fırsatı sunarken sahip olduğunuz imkanları değerlendirmelisiniz. Hayatınızda pek çok yenilik ve başlangıç yapabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay kendinize odaklı olduğunuz bir dönemden geçerken size karşınızdaki kişiyi hatırlatabilir. İlişkiniz, birlikteliğinizle ilgili bir konuyu ve kararı gündeminize taşıyabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs size ruh eşinizi getirebilir. 19 Ağustos’ta burcunuzda meydana gelen yeni ay ise yaşamınızdaki yeni adımlarını başlangıçların ve gelişmelerin habercisi olabilir. 20’sinde Merkür’ün, 22’sinde Güneş’in Başak burcuna ilerlemesi maddi konulara, iş ve para konularına odaklanmanızı sağlayabilir. Sahip olduklarınızı, imkanlarınızı, yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmek için arı gibi çalışabilirsiniz.

Başak / 24 Ağustos – 22 Eylül

Kendinizi olayların akışına kaptırabilirsiniz

Aslan burcunda ilerleyen Güneş sıcak bir gündeme işaret ederken hayatın genel akışına kendinizi kaptırmış ve kabuğunuza çekilmeyi tercih etmiş olabilirsiniz. Bu dönem kendinizi manevi olarak daha da zenginleştirebileceğiniz bir hazırlık dönemi olabilir. İlişkileri, iletişimi, konuşmayı bir kenara bırakıp kendi halinizde kalmak isteyebilirsiniz. Ancak 20’sinde burcunuzun yöneticisi Merkür ve hemen ardından da Güneş burcunuza ilerlediğinde sizin döneminiz başlamış olacak, çok daha girişken, cesur ve dinamik olduğunuz bir döneme adım atabileceksiniz. 3 Ağustos’taki dolunay hayatın akışında ihmal etmiş olabileceğiniz küçük bir detayı size hatırlatabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs sosyal yönden destek göreceğiniz bir döneme işaret ediyor. Aşk arkadaşlarınızdan, sosyal çevrenizden doğabilir. 19 Ağustos’ta meydana gelen yeni ay ise yukarıda sözünü ettiğimiz hazırlık sürecinde artan farkındalığınızla birlikte bir alışkanlığınızdan veya tutunduğunuz bir konudan vazgeçmenizi sağlayabilir.

Terazi / 23 Eylül – 23 Ekim

Arkadaş ortamlarınızın gözdesi olabilirsiniz

Sosyal yönden oldukça canlı ve akıcı bir ay geçirebilirsiniz. Bu canlılık geleceğe yönelik umutlarınızı artırarak sizi sımsıcak bir ortamın içine sürükleyebilir. Bu dönemde arkadaşlarınızla iletişiminizi geliştirebilir, onlardan çok daha fazla destek görebilirsiniz. Sosyal aktivitelere, toplantı ve buluşmalara katılabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay sevdiklerinizi ve aşkı öne çıkaran bir dolunay olabilir. Size kendi istek, tutku ve heyecanlarınızı hatırlatabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs iş yaşamınızda, görev ve sorumluluk alanınızda başarılarınızı öne çıkarabilir. 19 Ağustos’taki yeni ay ise yepyeni arkadaşlarla tanışmanızı ve yeni sosyal grup ve çevrelere dahil olmanızı sağlayabilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte olayların biraz daha kontrolünüz dışı ilerleyebileceği ve sıcak gündemin ardından biraz daha kendi halinize çekilip akışın sularında yol alabileceğiniz bir dönem başlıyor.

Akrep / 24 Ekim – 22 Kasım

Hedef ve görev odaklı olabilirsiniz

Burcunuzun yöneticisi olan Mars güçlü olduğu Koç’ta ilerlerken dışarıdan göstermediğiniz ama için için yanan bir güç ve enerjiye sahip olabilirsiniz. Hedeflerinize, planlarınıza, görev ve sorumluluklarınıza sizi adeta kilitleyen bir ay olabilir Ağustos ayı. Merkür ve Venüs’ün Güneş’in hemen yanına ilerlemesiyle birlikte kendinizi, sesinizi daha çok gösterip başarılarınızla pırıl pırıl parlayabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay iş ve görev odaklı gündeminizde size evle ve aileyle ilgili konuları hatırlatabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs size çok iyi gelecek, zira burcunuzla uyumlanan Venüs size uzaklardan bir aşkı, sevinci getirebilir. 19 Ağustos’taki yeni ay iş yaşamınıza, kariyerinize yeni bir yöne verip yeni görev ve sorumlulukları beraberinde getirebilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte çok daha sosyal bir gündem içinde kendinizi bulabilirsiniz.

[rb_related title=”Bunlar da ilginizi çekebilir” total=”2″]

Yay / 23 Kasım – 21 Aralık

Seyahatler ve yeni maceralar

Güneş ve yıldızların burcunuzla uyumlandığı ve ateş enerjisinin yükseldiği Ağustos ayı yerinizde durmakta zorlandığınız dinamik ve capcanlı bir ay olabilir. Uzaklar, seyahatler gündeme gelebilir, bulunduğunuz ortamın dışında kendinizi daha serbest, özgür ve bağımsız hissedebilirsiniz. Düşünce ve fikirlerinizle, sosyal paylaşımlarınızla dikkat çekerken sesinizi bulunduğunuz ortamın çok daha dışına duyurabilirsiniz. 3 Ağustos’taki dolunay yakın çevrenizdeki, komşu ve kardeşleriniz arasındaki bir gelişmeyi size hatırlatabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs yaşamınıza güçlü, dönüştürücü bir aşk katabilir, maddi konularda ilerleme yaşamanızı sağlayabilir. 19 Ağustos’ta meydana gelen yeni ay yeni bir yolculuğun kapılarını aralayıp macera, keşif duygunuzu coşturabilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte görev ve sorumluluklarınıza daha fazla odaklanabilirsiniz. Kendinizi daha fazla gösterme, ifade etme fırsatı bulabilirsiniz.

Oğlak / 22 Aralık – 20 Ocak

Egolar yükseliyor

Ateş enerjisinin giderek hız kazandığı sıcak bir Ağustos ayı sizi beklerken bu enerjinin duygularınız üzerindeki baskısını iyi yönetebilmelisiniz. Bu yüksek enerjiyi aktarabileceğiniz yollar bulmalı içinizde biriktirmemeye gayret etmelisiniz, zira zaman içinde getirdiği baskı ani duygusal tepki ve patlamalara yol açabilir. Kendinizi oyalayacağınız bir yandan yaratıcılığınızı ortaya çıkarıp zevk alacağınız aktiviteler dikkatinizi bambaşka yönlere çekebilir. Egoların giderek güçleneceği bu ayda özellikle ortak maddi konulardan, paylaşımlardan doğabilecek kriz durumlarına dikkat etmelisiniz. 3 Ağustos’taki dolunay size öz değerinizi, özgüveninizi hatırlatan bir dolunay olabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs ilişkilerinizde parlak ve destek göreceğiniz bir dönemi başlatıyor. 19 Ağustos’taki yeni ay yeni bir ortak girişimi, işi gündeme getirebilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte uzaklarla ilgili konular önem kazanıyor, yurt dışı ve yabancılar, uluslararası ve dışarıyla ilgili durumlar hayatınızda daha çok yer etmeye başlayabilir.

Kova / 21 Ocak – 18 Şubat

İlişkiler önem kazanıyor

Güneş’in karşıt burcunuzda ilerlediği Ağustos ayı Merkür’ün de yanına ilerlemesiyle birlikte sizin için ilişkilerin öne çıktığı bir ay olacak gibi görünüyor. Karşınızdaki yansımanız olan kişi giderek önem kazanırken bu kişide kendinizi bulabilirsiniz aslında. Belki de bu yüzden ayın 22’sine kadar çift olmak, birlikte hareket etmek sizin için çok daha önemli olabilir. Tek başına olmayı tercih etmeyebilir, yanınızda sürekli size destek olabilecek en yakınınızı arayabilirsiniz. Tam da karşınıza odaklıyken 3 Ağustos’ta burcunuzdaki dolunay size kendinizi, kendi istek ve beklentilerinizi anımsatabilir. 7 Ağustos’ta burç değiştiren Venüs size iş ortamınızdan, gündelik yaşamınızdan güzel bir aşk getirebilir. 19 Ağustos’taki yeni ay ise mevcut ilişkinize yeni bir boyut kazandırabilir, bir ilişkiniz yoksa yepyeni bir ilişkiyi gündeminize taşıyabilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte ortak maddi konuların, iş ve para konularının önem kazanacağı bir döneme ilerlemiş oluyorsunuz.

Balık / 19 Şubat – 20 Mart

Aşktan yana şanslı bir ay

Gündelik iş ve telaşların ön planda olduğu sıcak bir Ağustos ayında Yengeç burcuna ilerleyen Venüs yüreğinize su serpiyor ve bu ateşin bir nebze olsun durulmasını sağlayarak sizi rahatlatıyor. Aşk dolu, sevgi dolu bir ay sizi beklerken sevdiklerinizden destek görebilir, hobilerinizle, size mutluluk veren diğer aktivitelerle kendinizi şımartabilirsiniz. 3 Ağustos’ta meydana gelen dolunay bilinçaltınızı su yüzüne çıkaran, hislerinizi, sezgilerinizi konuşturan bir dolunay olabilir. 19 Ağustos’taki yeni ay ise gündelik yaşamınızda, sağlık, şifa konularında atabileceğiniz yeni adımlara, belki yeni bir diyet veya beslenme programına işaret edebilir. 20’sinde Merkür ve ardından Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte ilişkilerin, evlilik ve ortaklık konularının önem kazanacağı bir döneme giriş yapıyorsunuz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*